Zářijové sportovní úspěchy

V září proběhly hned 4 sportovní akce – přespolní běh, atletický čtyřboj, vybíjená a republikové finále v Odznaku Všestrannosti.

V pátek 16. 9. se naši žáci zúčastnili první sportovní akce v novém školním roce, a to přespolního běhu. V konkurenci 10 škol jsme v Čimickém háji závodili ve třech kategoriích. Nejlépe se umístily mladší dívky, které obsadily 3. místo, starší dívky skončily těsně čtvrté a mladší kluci si doběhli pro sympatické 7. místo.

Reprezentovali: Žižková, Špoutilová (9. A), Vojcová (9. B), Kubíková, Hovorková (8. A), Benáčková (8. B), Andrášková (8. C), Dorazinová (7. B), Orlowská, Smetanová, Kliuchka, Slaměník, Fridrich, Novák, Vojco (6. A), Hořák (6. B)

Ve dnech 21. a 22. 9. se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili Atletického 4boje, který hostila ZŠ Burešova. Závodilo se ve dvou kategoriích: starší (rok. nar. 2007-2009) a mladší (rok nar. 2009-2011). O cenné kovy si to rozdalo 6 škol z Prahy 8.

Ve středu se představily dívky. Ty díky skvělým výkonům ve všech disciplínách až nečekaně smetly svou konkurenci a obě kategorie vyhrály! Krásným bonusem bylo pořadí mezi jednotlivci, kdy nejlepší ze všech starších dívek byla Anna Žižková (9. A) a druhá nejlepší mezi mladšími skončila Kamila Kubíková (8. A)

Slunečný čtvrtek patřil klukům. Ti měli samozřejmě jasný cíl: vyrovnat nastavenou laťku dívek. U mladších kluků se to povedlo na výbornou. Velkou měrou tomu přispěl celkově nejlepší jednotlivec mezi mladšími Honza Dubský (8. C), k němuž se přidali i ostatní a s velkým náskokem svou kategorii ovládli! U starších chlapců to byl boj do poslední disciplíny. Bohužel pro nás se smutným koncem. Kluci nakonec souboj o zlato prohráli o pouhých 90 bodů a skončili tak na 2. místě. Náplastí může být alespoň parádní individuální výkon Tadeáše Tylicha (9. A), který byl nejlepší ze všech starších žáků.

Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci!

Mladší dívky: Kubíková, Hovorková, Dorazinová, Kliuchka E., Orlowská,

Starší dívky: Žižková, Vojcová, Špoutilová, Sedláčková, Andrášková

Mladší kluci: Dubský, Hromádko, Lubas, Stříteský, Novák, Slaměník

Starší kluci: Tylich, Fridrich, Matina, Preclík

V úterý 27. 9. proběhl na naší škole turnaj ve vybíjené pro 5. ročník. Naši chlapci hráli celý turnaj ve vysokém tempu, zápasy byly vyrovnané, bohužel v některých zápasech chlapcům chybělo trochu štěstí a nakonec se umístili na pěkném 5. místě.

Sestava – Zurynek Jan a Josef, Andrášek, Harvařík, Hynek, Kašpar, Pěkný, Kupsa, Buliak, Cahel, Frank a Jirovský

Velké poděkování patří i Tadeáši Tylichovi z 9. A, který reprezentoval naší školu v republikovém finále Odznaku Všestrannosti, který se konal v Brně. Soutěž probíhala ve dvou dnech a soutěžilo se v 10ti disciplín, z nichž poslední byla volitelná – 60m, kriket, skok daleký, leh-sedy, kliky, shyby, přeskoky přes švihadlo, trojskok, hod medicinbalem a 1000metrů/plavání/dribling. Tadeáš v některých disciplínách dominoval a v konečném sečtení všech výsledků jeho věkové kategorie se umístil na skvělém 16. místě.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy.