Květen ve znamení sportovních úspěchů

V květnovém měsíci sbírali naši žáci úspěchy ve sportovních soutěžích a to v Poháru rozhlasu, Beachvolejbale , Odznaku všestrannosti a Minifotbalu.

MINIFOTBAL

Ve dnech 16. – 20. 5. 2022 se na hřišti ZŠ Glowackého zúčastnili žáci druhého stupně fotbalového turnaje a to hned ve třech kategoriích.

Nejlépe si vedli kluci z 6. – 7. tříd. Ti v pondělí jednoznačně ovládli svou semifinálovou skupinu, když 4x vyhráli (4:1, 1:0, 2:0, 3:2) a mohli se tak těšit z postupu do úterního finále. V 6ti-členné finálové skupině hrané systémem každý s každým se ale našim klukům nepovedly úvodní dva duely, které oba prohráli brankou v poslední minutě – 1:2. Chlapci však nesložili zbraně, další 3 zápasy po skvělých výkonech vyhráli 3:1, 3:1 a 1:0, a vzhledem k nesmírně vyrovnaným výsledkům v ostatních utkáních nám konečných 9 bodů stačilo na 1. místo v turnaji! Titulem Vládců Prahy 8 v Minifotbale se tak může pyšnit tým ve složení: Hromádko, Seghetti, Lubas, Libert, Zeman, Stříteský, Mityska a Petřina.

Ve středu hráli svojí skupinu i kluci z 8. – 9. ročníků, kterým se po vyrovnaných výsledcích podařilo vyhrát základní skupinu a postoupit do finálové, kde skončili těsně pod stupněm vítězů. Tým byl ve složení: Zima, Říha, Gabriel, McIntosh, Sýkora, Mityska, Tylich a Grof.

Páteční turnaj se nesl ve znaku „holky taky“. Ano, i dívky si poměřily své síly ve fotbale a ty naše si vedly skvěle. Holky celým turnajem prošly bez porážky, bohužel v posledním finálovém zápase po remízovém výsledku šly poměřit síly v penaltách, kde měly více štěstí holky ze ZŠ Ústavní. Holky byly ve složení: Prýcová Nela a Julie, Válková, Loudová, Holasová, Demčan, Benáčková, Cákoci a Čechová.

POHÁR ROZHLASU

Na půdě naší školy se 4. 5. 2022 konalo okresní kolo atletických závodů s názvem „Pohár rozhlasu“. Závodilo se ve čtyřech kategoriích:

Mladší žákyně/mladší žáci (6. – 7. třída) v disciplínách: 60 m, 600 m/1000 m, 4×60 m, hod kriketovým míčkem, skok daleký, skok vysoký.

Starší žákyně/starší žáci (8. – 9. třída) v disciplínách: 60 m, 800 m/1500 m, 4×60 m, vrh koulí 3 kg/4 kg, skok daleký, skok vysoký.

V konkurenci 9 škol si naši reprezentanti vedli parádně. V součtu bodů ze všech disciplín získali mladší kluci i holky zlaté medaile! Jejich starší spolužáci skončili v obou kategoriích stříbrní! Nutno podotknout, že starším dívkám uteklo zlato o pouhých 52 bodů, což je například 0,2 s v běhu na 60 m.

Na krajské finále postupovalo z celé Prahy v každé kategorii pouze 6 škol s nejvyšším počtem bodů. Nikoliv tak podle umístění. Toto kritérium splnili pouze naši mladší žáci a starší žákyně, které si alespoň trochu spravili náladu po těsné „porážce“.

O úspěch se zasloužili:

Mladší žáci: Dubský, Hromádko, Preclík, Ronek, Schwarz, Matina, Lubas, Zeman, Kučera.

Mladší žákyně: Dorazinová, Sedláčková, Benáčková, Sýkorová, Kubátová, Albrechtová, Kubíková, Hampacherová, Bakotová, Karašová, Hovorková.

Starší žáci: Gabriel, Mityska, McIntosh, Yezerskyy, Grof, Petřina, Fridrich, Kyzour, Říha a Tylich

Starší žákyně: Bednářová, Prýcová J., Prýcová N., Čechová, Jedličková, Kalivodová, Vojcová, Špoutilová, Žižková

Pohár rozhlasu – krajské finále

Ve čtvrtek 26. 5. 2022 se dvě party závodníků (mladší žáci a starší žákyně) vydaly na Kotlářku, aby poměřily své schopnosti a dovednosti v atletice s těmi nejlepšími v Praze. Řeč je o krajském finále Poháru rozhlasu. Očekávání byla vysoká, za cíl jsme samozřejmě měli stupně vítězů, na druhou stranu jsme si byli vědomi toho, že proti nám stojí sportovní výběrové školy v čele se ZŠ Jeseniova, či ZŠ Jitřní. O to víc si ceníme výkonů, díky kterým jsme byli v některých disciplínách mezi nejlepšími, ba dokonce ti nejlepší. Nejrychlejší v běhu na 60 m mezi mladšími žáky byl v čase 08.08 Miroslav Hromádko! Neuvěřitelných 75m hodil kriketovým míčkem Mikuláš Schwarz, čímž samozřejmě soutěž vyhrál. Skvěle běžela 60 metrů také Markéta Bednářová, která byla s časem 08.63 druhá nejrychlejší! Obě družstva si vedla výborně i ve štafetě na 4×60 m. Kluci doběhli těsně druzí, dívky třetí.

Ve výsledku pak starší žákyně obsadily v obrovsky silné konkurenci 6. místo. Velká pochvala za výkony a reprezentaci školy patří: Markétě Bednářové, Tereze Kalivodové, Kateřině Holasové, Karolíně Jedličkové (všechny 9. B), Julii Prýcové, Nele Prýcové, Barboře Čechové (všechny 9. A), Barboře Špoutilové, Anně Žižkové (obě 8. A) a Anetě Vojcové (8. B).

Mladší žáci se vrátili do historie a zažili dobu bronzovou! Urvali medaili a skončili na vynikajícím 3. místě! I díky heroickým výkonům Jana Dubského, který díky chybě pořadatelů musel nejdříve běžet 1000 m a hned na to skákat do výšky. Zásluhu na tomto úspěchu mají bezpochyby všichni!

Velká gratulace a poděkování za reprezentaci patří: Miroslavu Hromádkovi, Janu Dubskému (oba 7. C), Mikuláši Schwarzovi, Vojtěchu Ronkovi, Ondřeji Matinovi (7. A), Matěji Preclíkovi (7. B), Filipu Zemanovi, Jakubu Lubasovi (6. B), Lukáši Stříteskému, Nikolasi Kučerovi (6. C)

Odznak všestrannosti – krajské finále

Po excelentním výkonu v okresním kole se 16 našich dětí probojovalo do krajského finále Odznaku všestrannosti. Děti zde soutěžily v šestiboji – skok daleký, sprint, hod míčkem, leh-sedy, shyby, vytrvalostní běh/dribling. Náš tým ve složení Grof, Kyzour, Pour, Dubský, Sýkorová, Albrechtová, Andrášková a Sedláčková v konkurenci 16 škol obsadil skvělé 4. místo. Za jednotlivce ve svých věkových kategorií zde soutěžili – Tylich (1. místo a postup na republikové finále!), Bednářová (2. místo), Švíř, Hromádko, Slaměník (2. místo), Fridrich, Nový (2. místo), Holasová. Z týmu se umístil Pour a Sedláčková na 3. místě.

Všem dětem patří velké dík za vzornou reprezentaci.

BEACHVOLEJBAL

Na začátku června se ve dvou slunečných dnech vybraní žáci 8. – 9. ročníků zúčastnili beachvolejbalového turnaje, který se konal v Beachklubu Ládví. Ve čtvrtek 2. 6. mezi sebou soupeřili chlapci. Naše dva týmy ve složení: Mityska, McIntosh a Grof, Tylich, Sýkora bohužel v silné konkurenci nestačily na nejlepší a do semifinálových bojů se ze základní skupiny nedostaly. V zápasech o konečné umístění obsadili chlapci solidní 5. a 8. místo.

O den později 3. 6. se představily dívky. 11 škol bylo rozděleno do dvou skupin. Po třech výhrách a jedné porážce obsadily naše holky ve skupině 2. místo. V semifinále proti „profi“ volejbalistkám neměly šanci, ale v zápase o 3. místo se jim i díky střídání podařilo vyhrát. Pod tímto úspěchem jsou podepsány: Tereza Kalivodová, Markéta Bednářová, Kateřina Demčan a Karolína Jedličková.

Ještě jednou děkujeme všem žáků za skvělou reprezentaci školy.